czwartek, 25 kwietnia 2013

fryzury do przedszkola


Oto dwie ostatnio zrobione fryzury do przedszkola.

Fryzura pierwsza jest łatwa i nie trzeba się rozpisywać jak ją zrobić. Jednak ciekawiej wygląda, niż sam zwykły kucyk. Natomiast fryzura druga jest troszkę bardziej skomplikowana, chociaż wykonalna w kilka minut. Warunkiem jest umiejętność robienia warkocza francuskiego.

1. Węzełki z gumek na kucyku.


Wykonanie:
Zrobić jeden kucyk na środku głowy dość wysoko, żeby osiągnąć zwisająca poniżej gumki wystarczającą długość włosów. Na 1/3 i 2/3 długości kucyka założyć gumkę. Przy krótszych włosach można użyć tylko jednej gumki na środku zwisających włosów z kucyka. Przy dłuższych więcej gumek - robiąc więcej "węzełków".


2. Trzy warkocze zaplecione w warkocz.
Wykonanie:
a) Robimy na górze głowy lekko z boku chudy kucyk związany przy samej nasadzie włosów. 
b) Robimy z lewej strony głowy przy samej skroni drobny warkocz francuski - zaplatany w bok (nie w dół) i zawiązujemy blisko głowy.
c) Robimy warkocz francuski z prawej strony głowy od samej skroni (zaplatany w bok - nie w dół) i tak samo jak lewy warkocz związujemy gumką przy samej głowie. 
d) Na górnym kucyku zaplatany drobny warkocz do końca długości włosów ( dla ułatwienia można związać go cienka gumeczka na końcu, która na koniec fryzury należy zdjąć).
e) Z obu końcówek warkoczy francuskich i górnego warkocza zaplatamy kolejny ostatni warkocz główny. Związujemy go gumką i gotowe. Jeśli na górnym warkoczu dla ułatwienia była gumka, to ją zdejmujemy.
W miejscu łączenia się gumek na środku głowy można zamocować ozdobną dużą spinkę - w kształcie kwiatka, motyla itp.2 komentarze: