poniedziałek, 17 czerwca 2013

Upominek dla dzieci na zakończenie przedszkola - brelok pszczółka z filcu

Witam,
dziś chciałabym pokazać breloki z filcu
ostatnio uszyte na prezent dla dzieci na zakończenie roku w przedszkolu. 

Pszczółek z filcu jest 12 - tyle ile dzieci odchodzących w tym roku z naszego przedszkola a we wrześniu rozpoczynających naukę w szkole.

Najstarsze dzieci w naszym przedszkolu chodzą do grupy "Pszczółki" ... tzn. już kończą chodzenie.. bo za kilka dni uroczyste pożegnanie "Szkolniaków" - tak Maluchy nazywają najstarszych Starszaków odchodzących z przedszkola do szkoły :)
W nawiązaniu do Grupy Pszczółek powstał pomysł wykonania dla każdego odchodzącego dziecka breloczka w kształcie pszczoły przypominającego o przedszkolu. 


Breloki są w 3 wersjach kolorystycznych:
dla dziewczynek z czerwonymi paskami, dla chłopców z niebieskimi i seledynowymi paseczkami. Każda pszczoła jest unikatowym egzemplarzem tak jak każde dziecko jest wyjątkowym absolwentem Przedszkola. Szablony były wycinane ręcznie i breloki w całości zostały wykonane ręcznie. Każda pszczoła posiada inną parę oczek. Żaden brelok nie jest taki sam. 

Zastosowanie filcowych pszczółek jest dowolne. Można użyć ich jako zawieszki do wakacyjnego lub potem szkolnego plecaka... można ozdobić nimi dziecięcy pokój. Można zrobić z nich dekorację balkonu/tarasu/ogródka czyli miejsca, gdzie w wakacje  dzieci najbardziej  lubią przebywać.


Szablon do samodzielnego wykonania pszczoły z filcu znajdziecie TUTAJ!

2 komentarze:

  1. śliczniaste te pszczółki i bardzo fajny pomysł na prezent dla dzieciaków :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. wiesz co sama jestem zadowolona z takiego upominku. Po pierwsze nawiązanie tematyczne. Po drugie praktyczny gadżet. Po trzecie projekt wymyślony przez moje dziecko dla dzieci, które moja córka zna od wielu lat. Po czwarte niezbyt skomplikowany projekt i wykonanie a efekt końcowy cieszący oko. Pomysł idealny na upominek (na prezent niezupełnie, ale na upominek owszem). szablon dla osób zainteresowanych pokazałam 2 posty wcześniej.

    OdpowiedzUsuń