niedziela, 16 grudnia 2012

bałwanek z płatków kosmetycznych i soli

Na dziecięcą nudę w okresie przerwy świątecznej proponuję zajęcia plastyczno-artystyczne. Obecna praca jest łatwa, prosta i przyjemna dla przedszkolaków. 

Bałwanek został wykonany przez moją córkę. Praca powstała w ekspresowym tempie i bez większego przykładania się... Niby nuda domowa daje się we znaki, ale gorączka także... i mocno dekoncentruje... no ale suma sumarum pomysł jak na 38 st. C niezły :) Mój cały udział to wyłożenie tylko biurka gazetą, aby było jak najmniej sprzątania. Malowanie farbką, sypanie soli, rozsmarowywanie kleju itp. z reguły powodują wiele "zniszczeń". Gazeta załatwia sprawę. Po zakończeniu prac twórczych wystarczy ją złożyć i wyrzucić.
Do pracy córka użyła 3 płatki kosmetyczne, kartkę z bloku technicznego, farbkę niebieską, sól gruboziarnista i drobnoziarnistą jako śnieg, klej biurowy, naklejki-diamenciki na oczka, słomka do napojów na drzewko.
Kolorystyka i dekoracje wedle uznania. Jednak sam pomysł na wykorzystanie płatków kosmetycznych i soli wydał mi się bardzo kreatywny. Sprzątania mało :) Wyrzucić gazetę i tyle!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz