niedziela, 2 czerwca 2013

serce - zawieszka z filcu - dziecięce szycie

W weekend moja 6,5 letnia córka podjęła po raz kolejny jedną z pierwszych prób szycia ręcznego.
Pierwsze próby obsługi igły i nitki odbyły się kilka miesięcy temu... ale córka zrażona nieudanym debiutem zaprzestała szycia...

Tym razem od razu poszło świetnie.

serce z filcu - praca ręczna przedszkolakaSamodzielne nawlekanie nitki zajęło dobre 10 minut... wycięcie serca poszło doskonale. Zawiązanie kokardki zajęło kilka sekund (dzięki ostatniej modzie w przedszkolu na samodzielne zawiązywanie kokardek i codziennym treningom). Przyszycie kokardki i wypchanie serca także zostało wykonane samodzielnie dość szybko. Opalenie końcówek tasiemki to już moje dzieło. Ścieg fastrygowy udał się dziecku dzięki kilkukrotnemu wypruwaniu nici i ponownemu szyciu. Bardzo spodobało mi się to, że Ala ciągle pytała co ma teraz robić i wcale się nie irytowała moimi podpowiedziami, poprawkami słownymi i sugestiami co jak zrobić, żeby nić ładnie się układała na filcu.  Dzieło skończone po ok. 1,5 godzinie. Według mnie doskonałe wykonanie jak na przedszkolaka. 

Serce zostało wczoraj ofiarowane Babci.

Drobne szycie ręczne to fajny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem w kreatywny sposób. Zajęcie to rozwija zdolności manualne dziecka oraz doskonali jego wyobraźnię. 
Polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz