niedziela, 27 stycznia 2013

dekoracja ze słoiczka i ziaren

słoik wypełniony siemieniem lnianym
Z okazji zbliżających się Walentynek i związanym z tym świętem dekorowaniem wnętrz serduszkami, proponuję oryginalny, aczkolwiek szybki w wykonaniu stojak-wieszak na walentynkowe ozdoby.

- DIY -

Wystarczy gałązka, słoiczek, wstążeczka, ziarna do wypełnienia. 

Pokazuję pomysł z wypełnieniem słoiczka ziarnami kawy oraz siemienia lnianego. Równie dobrze można wykorzystać ziarna kawy, nasiona słonecznika pasiastego lub czarnego w łupinach, pestki owoców lub gruboziarnistą sól kuchenną.
Słoik powinien mieć ładny kształt, by był dekoracją samą w sobie. Ja użyłam wysokiego słoiczka po szparagach. Wykorzystałam wstążeczkę do dekoracji i zamaskowania gwintu.

słoik wypełniony ziarnami kawy
Słoik wypełniony kawą ziarnistą, ozdobiony sznurkową siatka i wstążeczką

Według uznania można użyć oczywiście więcej dekoracji na słoiku. Pokazuje również propozycję z przywiązaną na słoiczku siateczką sznurkową. W doroślejszej wersji sugeruję zastosowanie wstążeczki czarnej. Stojak będzie wtedy tworzył ładne, neutralne tło dla kolorowych serc. 
W swoim projekcie zdecydowałam się na kolorowy akcent w postaci czerwonej kokardki, gdyż u mnie serca są w neutralnej barwie. Zostały wykonane własnoręcznie z masy solnej. Podobają mi się takie "surowe" i niebarwione.serce z masy solnej
serce z masy solnej


Serca udekorowałam przed wstawieniem do piekarnika robiąc nacięcia (śrubokrętem płaskim) na kształt ściegu fastrygowanego lub obramowania brzegu materiału. Dziurki na sznurek zostały również wykonane przed pieczeniem.Moja propozycja dekoracji z masy solnej.
Mój przepis na idealną masę solną:
1 szkl. mąki
1 szkl. soli
0,5 szkl. wody

 Wszystko dokładnie mieszamy i zagniatamy w jednolitą masę. Jeżeli masa lepi się do rąk to dodajemy jeszcze odrobinę mąki. Potem lepimy z niej już to co tylko chcemy. Pieczenie ok. 20 minut. Ja wyciągam figurki, gdy mają kolor ciastek.Moja propozycja stojaka na własnoręcznie wykonane dekoracyjne zawieszki.


Inny stojak na serduszka i dekoracyjne zawieszki prezentowałam w pierwszym styczniowym poście:

"zawieszki serduszka z filcu"

aby przejść szybko do niego, to Brak komentarzy:

Prześlij komentarz